O trasie koncertowej

Niemen Inaczej koncert już 9 października w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku!Wiosenne koncerty trasy „Niemen inaczej” przyciągnęły wielotysięczną widownię w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Łodzi, Gdyni, Szczecinie i Wrocławiu. Na specjalnie na życzenie widzów artyści wystąpią raz jeszcze. Już 9 października w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej będzie okazja by posłuchać nieśmiertelnych piosenek Czesława Niemena. Wybitni wokaliści: Natalia Niemen, Janusz Radek gwarantują niezapomniane muzyczne emocje i nowe intrygujące ujęcie szlagierów Mistrza, . Gośćmi specjalnym koncertu będą Grażyna Łobaszewska i Michał Szpak.

Rok 80. lecia urodzin Czesława Niemena wciąż świętujemy z jego piosenkami. Wiosną w niemal 20 koncertach trasy „Niemen inaczej” uczestniczyło ponad 20 tysięcy widzów. To sukces, który pokazuje jak ważną postacią dla polskiej piosenki był Czesław Niemen. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy już 9 października podczas koncertu specjalnego „Niemen inaczej”, będzie można jeszcze raz spotkać się z wyjątkową muzyką artysty. Wydarzenie odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Podczas koncertu specjalnego „Niemen inaczej” ponownie na scenie swoimi interpretacjami piosenek Czesława Niemena podzielną się z widzami cenieni wokaliści: Natalia Niemen i Janusz Radek. Solistom na multimedialnej scenie towarzyszył będzie zespół uznanych muzyków sesyjnych oraz Kwartet RAMPA. Do stałego składu wokalistów dołączą tym razem goście specjalni. Na scenie zobaczymy Grażynę Łobaszewską, która od kilku lat z sukcesem interpretuje piosenki Czesława Niemena, a w jej dyskografii znajdziemy płytę "Dziwny jest...". Drugim z artystów którzy pojawią się w Gdańsku będzie kolorowy ptak i osobowość sceny muzycznej Michał Szpak, dla którego twórczość legendy polskiej piosenki jest równie ważna, co wielokrotnie potwierdzał podczas swoich koncertów wykonując utwory Czesława Niemena.

Podczas koncertu usłyszymy m.in. „Pod Papugami”, „Sen o Warszawie”, „Jednego serca”, „Wspomnienie”, „Bema pamięci żałobny rapsod”, „Czy mnie jeszcze pamiętasz”, a także utwory z późnego okresu twórczości mistrza. W niezwykłym finale koncertu zabrzmi duet Czesława Niemena i jego córki Natalii Niemen w najważniejszym protest songu w historii polskiej muzyki rozrywkowej „Dziwny jest ten świat”.

Koncert „Niemen inaczej” to niepowtarzalna szansa, by usłyszeć ponadczasowe piosenki Czesława Niemena w nowym, intrygującym brzmieniu i aranżacjach.

Skład artystyczny:
Natalia Niemen
Janusz Radek
oraz goście specjalni: Grażyna Łobaszewska i Michał Szpak

  • Gdańsk, 09.10.2019, Polska Filharmonia BałtyckaARTYŚCI

TWÓRCY