O trasie koncertowej

IKONY MUZYKI: „POECI ROCKA” – nowa trasa koncertowa wiosną 2020 roku !IKONY MUZYKI: „POECI ROCKA” – nowa trasa koncertowa

z kultową muzyką lat 60. i 70.

„Poeci rocka” pod takim tytułem już na początku 2020 roku czeka nas spotkanie z muzyką rockowych bardów, gigantów scen drugiej połowy XX wieku. Z ponadczasowymi piosenkami takich tuzów jak m.in.  David Bowie, John Lennon, Neil Young, Bob Dylan, Lou Reed  czy Patti Smith zmierzą się uznani artyści Krystyna Prońko, Paulina Przybysz, Lena Romul, Piotr Rogucki, Sławek Uniatowski i Łukasz Lach oraz gość specjalny trasy John Porter. „Poetów Rocka” przygotowuje muzycznie Leszek Biolik, który odpowiada za sukces trasy „Cohen i Kobiety”, a narracyjnie dziennikarz Marcin Tercjak, który podczas koncertów ze specjalnie zaaranżowanego na scenie radiowego studia przybliży widzom historię piosenek i muzycznych legend. Pierwszy koncert trasy „Poeci rocka” już 15 lutego 2020 roku w Warszawie. Kolejne w lutym, marcu i kwietniu w Szczecinie, Katowicach, Poznaniu, Gdyni, Krakowie, Łodzi i Bydgoszczy.

W taką muzyczną podróż warto się wybrać. „Poeci Rocka” to wyjątkowa trasa z piosenkami, które przetrwały próbę czasu i inspirują wciąż nowe pokolenia artystów i odbiorców. To również spotkanie z muzycznymi legendami ale i wspaniałą plejadą polskich wykonawców. Utwory m.in Davida BowieJohna LennonaLou ReedaIggy’ego PopaJoni MitchellBoba DylanaEltona Johna czy Boba Marleya, zinterpretują Krystyna Prońko, Paulina PrzybyszPiotr RoguckiSławek UniatowskiŁukasz LachLena Romul i gość specjalny trasy John Porter. „Poeci rocka” to również nowa konwencja koncertu. Tym razem na scenie prócz muzyków i wykonawców w specjalnej scenografii zaprosimy widzów do zaaranżowanego radiowego studia, gdzie dziennikarz Marcin Tercjak, prócz ważnych piosenek legendarnych wykonawców lat 60. i 70. ubiegłego wieku, przybliży widzom kryjące się za nimi historie. „Poeci rocka” niczym wehikuł czasu, przeniosą słuchaczy w świat wspomnień.

Będzie to niepowtarzalna okazja do spotkania z utworami, które dla milionów ludzi są soundtrackiem życia, przypomnieniem emocji, które towarzyszyły nam, kiedy słuchaliśmy tych nagrań z trzeszczących winyli albo na "uciekających" falach Radia Luksemburg – mówi Leszek Biolik, kierownik muzyczny trasy „Poeci rocka”.

Koncert "Poeci Rocka" jest hołdem dla wszystkich wielkich artystów, którzy inspirowali mnie przez lata do pisania własnych piosenek. To święto świetnych tekstów od Dylana, Patti Smith, aż po mroczny „Nowy Jork” Lou Reeda. Większość artystów pochodzi z mojego pokolenia. Ekscytujące jest to, że mogę osobiście interpretować ich piosenki, w pełni rozumiejąc czasy, w których powstawały – dodaje jedna z gwiazd koncertu John Porter.

„Poeci rocka” to również ważni twórcy dla młodszego pokolenia wykonawców trasy, jak np. Pauliny Przybysz, która tak opowiada o swoim zetknięciu z tamtymi kultowymi utworami: Kiedy na liście zobaczyłam „Redmption Song” Marleya to wstępną rezerwacje zrobiłam w sekundę. Ten numer od wielu lat chodzi mi po głowie i jakoś przenikliwie mnie wzrusza. Piosenka Patti Smith „Because The Night” była częścią programu koncertu Women's Voices i jako dyrektorka artystyczna poznałam ją na wskroś i czułam że będzie ekstra zagrać ją w nowym składzie. Natomiast „Big Yellow Taxi” Joni Mitchell było zakodowane we mnie od lat przez sampel w numerze Janet Jackson - „Got Til Its Gone”. Więc wszystkie piosenki, które wykonam podczas trasy leżą mi jak ulał.

Czego możemy się spodziewać? Muzycznej uczty, którą gwarantuje Leszek Biolik i doświadczeni muzycy: Bartek Kapłoński, Michał Marecki, Maciej Gładysz czy Andrzej Rajski. Fanom muzyki przedstawiać ich nie trzeba. Krystyna Prońko zaśpiewa m.in. „Have You Seen The Rain” Creedence Clearwater Reviwal, Piotr Rogucki „Perfect Day” Lou Reeda, John Porter słynny „Passenger” Iggy’ego Popa, Lena Romul „Dreams” Fleetwood Mac, Łukasz Lach „Riders On The Storm” Doorsów, a Sławek Uniatowski wielki hit Johna Lennona „Woman”. Ikony muzyki. „Poeci rocka” to jedno z najciekawszych wydarzeń na które czekało wielu fanów. Pierwszy koncert trasy już 15 lutego 2020 na warszawskim Torwarze. Kolejne zobaczą widzowie w Szczecinie, Katowicach, Poznaniu, Gdyni, Krakowie, Łodzi i Bydgoszczy.

 Skład artystyczny:

Krystyna Prońko

Pauliny Przybysz

Lena Romul

Piotr Rogucki

Sławek Uniatowski

Łukasz Lach

+ gość specjalny trasy John Porter

wokalistom będzie towarzyszył zespół pod kierownictwem muzycznym Leszka Biolika.


#sprzedaż grupowa - kontakt: bilety@musiccompany.pl; tel.  (22) 869 95 37

bileterie: ebilet.pl, eventim.pl, ticketmaster.pl, empikbilety.pl, kupbilecik.pl, bilety.fm, abilet.pl, bilety24.pl, ekobilet.pl  

kasy: Katowice - NOSPR,  Łódź – klub Wytwórnia, 

BILETY

15.02.20 Warszawa kup bilet    info
22.02.20 Szczecin kup bilet    info
28.02.20 Katowice godz 20:30 kup bilet    info
28.02.20 Katowice godzina 18:00 kup bilet    info
01.03.20 Poznań kup bilet    info
08.03.20 Gdynia kup bilet    info
15.03.20 Kraków kup bilet    info
22.03.20 Łódź kup bilet    info
19.04.20 Bydgoszcz kup bilet    infoZobacz fragment koncertu:
„Poeci Rocka” – John Porter w piosence Neila Younga „Keep On Rocking In The Free World

OBSADA


 • Lena Romul

  Jedna z najciekawszych osobowości polskiej sceny jazzowej i alternatywnej. Produkuje, komponuje i jest autorką tekstów, doskonale śpiewa, gra na saksofonie i skrzypcach.
  czytaj więcej • Piotr Rogucki

  Fanom muzyki znany jako wokalista rockowej formacji COMA , a także solista w wielu projektach scenicznych łączący elementy poezji, rocka i teatru. Fanom telewizji i kina znany z ponad dwudziestu ról na dużym i małym ekranie. Artysta nietuzinkowy obdarzony niezwykłą sceniczną charyzmą.
  czytaj więcej • Paulina Przybysz

  Prawie dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo, z którymi wydała w sumie siedem płyt. Laureatka licznych nagród i wyróżnień – m.in. Fryderyków i SuperJedynek. W 2017 roku wydała swój fonograficzny solowy debiut zatytułowany „Chodź Tu”.
  czytaj więcej • Łukasz Lach

  Łukasz Lach - wokalista, instrumentalista, kompozytor i producent. Jest liderem grupy L.Stadt poruszającej się na obrzeżach rocka, country, psychodelii i popu. Jest również autorem muzyki filmowej, a jako instrumentalista i wokalista koncertował lub nagrywał m.in. z Kasią Lins, Robertem Gawlińskim, T.Love, Melą Koteluk czy Renatą Przemyk.
  czytaj więcej • Sławek Uniatowski

  Wokalista, kompozytor, autor tekstów i multiinstrumentalista. Jedna z najgorętszych postaci polskiej sceny muzycznej. Obdarzony nietuzinkowym głosem, którym od kilku lat z powodzeniem czaruje publiczność. W 2018 roku wydał swój pierwszy album „Metamorphosis”, który zebrał świetne recenzje wśród słuchaczy i dziennikarzy.
  czytaj więcej • Krystyna Prońko

  Legenda polskiej sceny. Z równą łatwością śpiewa pop jak i standardy jazzowe. Lubi ze sobą mieszać gatunki muzyczne, bo jak mówi „nużące jest śpiewanie ciągle tego samego”. W swym dorobku ma niezaprzeczalne polskie hity - „Deszcz w Cisnej”, „Niech moje serce kołysze ciebie do snu”, „Jesteś lekiem na całe zło" i wiele innych.
  czytaj więcej


TWÓRCY