O trasie koncertowej

IKONY MUZYKI - koncerty z kultową muzyką lat 60. i 70.„Ikony Muzyki” to muzyka rockowych bardów, gigantów scen drugiej połowy XX wieku takich jak m.in.  David Bowie, John Lennon, Neil Young, Bob Dylan, Elton John, Jim Morrison i The Doors, Lou Reed czy Patti Smith. Z ich przebojami zmierzą się uznani artyści: Paulina Przybysz, Lena Romul, Piotr Rogucki, Sławek Uniatowski i Łukasz Lach oraz gość specjalny trasy John Porter„Ikony Muzyki” przygotowuje muzycznie Leszek Biolik, odpowiedzialny za sukces trasy „Cohen i Kobiety”, a narracyjnie dziennikarz Marcin Tercjak, który podczas koncertów ze specjalnie zaaranżowanego na scenie radiowego studia przybliży widzom historię piosenek i muzycznych legend. 

„Ikony Muzyki” to:

·       niezapomniana muzyczna podróż do przełomu lat 60. i 70. XX wieku z piosenkami które przetrwały próbę czasu.

·       przeboje m.in Davida BowieJohna LennonaLou ReedaIggy’ego PopaJoni MitchellBoba DylanaEltona Johna czy Boba Marleya.

·       uznani polscy wykonawcy Paulina PrzybyszPiotr RoguckiSławek UniatowskiŁukasz LachLena Romul i gość specjalny trasy John Porter.

·       aranżacje Leszka Biolika współtwórcy trasy „Cohen i Kobiety” i towarzyszącego solistom zespołu.

·       nowa konwencja koncertu - radiowe studio na scenie i dziennikarz Marcin Tercjak, który prócz ważnych piosenek legendarnych wykonawców ubiegłego wieku, przybliży widzom kryjące się za nimi historie.

Będzie to niepowtarzalna okazja do spotkania z utworami, które dla milionów ludzi są soundtrackiem życia, przypomnieniem emocji, które towarzyszyły nam, kiedy słuchaliśmy tych nagrań z trzeszczących winyli albo na "uciekających" falach Radia Luksemburg – mówi Leszek Biolik, kierownik muzyczny trasy „Poeci rocka”.

Koncert "Poeci Rocka" jest hołdem dla wszystkich wielkich artystów, którzy inspirowali mnie przez lata do pisania własnych piosenek. To święto świetnych tekstów od Dylana, Patti Smith, aż po mroczny „Nowy Jork” Lou Reeda. Większość artystów pochodzi z mojego pokolenia. Ekscytujące jest to, że mogę osobiście interpretować ich piosenki, w pełni rozumiejąc czasy, w których powstawały  dodaje jedna z gwiazd koncertu John Porter.

 

„Poeci rocka” to również ważni twórcy dla młodszego pokolenia wykonawców trasy, jak np. Pauliny Przybysz, która tak opowiada o swoim zetknięciu z tamtymi kultowymi utworami: 


Kiedy na liście zobaczyłam „Redmption Song” Marleya to wstępną rezerwacje zrobiłam w sekundę. Ten numer od wielu lat chodzi mi po głowie i jakoś przenikliwie mnie wzrusza. Piosenka Patti Smith „Because The Night” była częścią programu koncertu Women's Voices i jako dyrektorka artystyczna poznałam ją na wskroś i czułam że będzie ekstra zagrać ją w nowym składzie. Natomiast „Big Yellow Taxi” Joni Mitchell było zakodowane we mnie od lat przez sampel w numerze Janet Jackson - „Got Til Its Gone”. Więc wszystkie piosenki, które wykonam podczas trasy leżą mi jak ulał.

Czego możemy się spodziewać? Muzycznej uczty, którą gwarantuje Leszek Biolik i doświadczeni muzycy: Bartek Kapłoński, Michał Marecki, Maciej Gładysz czy Andrzej Rajski. Fanom muzyki przedstawiać ich nie trzeba. Piotr Rogucki zaśpiewa m.in. „Perfect Day” Lou Reeda, John Porter słynny „Passenger” Iggy’ego Popa, Lena Romul „Dreams” Fleetwood Mac, Łukasz Lach „Riders On The Storm” Doorsów, a Sławek Uniatowski wielki hit Johna Lennona „Woman”. Ikony muzyki. „Poeci rocka” to jedno z najciekawszych wydarzeń na które czekało wielu fanów. 

W 2020 roku zagraliśmy w Warszawie (Torwar), Szczecinie (Filharmonia), Katowicach (NOSPR), Poznaniu (Sala Ziemi), Gdyni (Gdynia Arena), a w 2021 roku w Krakowie (ICE Kraków Congress Centre).

 

Skład artystyczny*:

Pauliny Przybysz

Lena Romul

Piotr Rogucki

Sławek Uniatowski

Łukasz Lach

John Porter

wokalistom będzie towarzyszył zespół pod kierownictwem muzycznym Leszka Biolika.

 

#sprzedaż grupowa - kontakt: bilety@musiccompany.pl; tel.  (22) 869 95 37

bileterie: ebilet.pl, eventim.pl, ticketmaster.pl, empikbilety.pl, kupbilecik.pl, bilety.fm, abilet.pl, bilety24.pl, ekobilet.pl  

*Skład artystyczny może ulec zmianie.

Koncert w Bydgoszczy odwołany - prosimy o zgłoszenie się do systemów biletowych w którym dokonali Państwo zakupu, w celu uzyskania zwrotów za bilety.


BILETY

15.02.20 Warszawa Sprzedaż zakończona     info
22.02.20 Szczecin Sprzedaż zakończona     info
28.02.20 Katowice godz 20:30 Sprzedaż zakończona     info
28.02.20 Katowice godzina 18:00 Sprzedaż zakończona     info
01.03.20 Poznań Sprzedaż zakończona     info
08.03.20 Gdynia Sprzedaż zakończona     info
17.11.20 Łódź ODWOŁANY Sprzedaż zakończona     info
05.09.21 Kraków NOWA DATA Sprzedaż zakończona     infoZobacz fragment koncertu:
„Poeci Rocka” – John Porter w piosence Neila Younga „Keep On Rocking In The Free World

ARTYŚCI • John Porter

  Jedna z najbardziej wyrazistych postaci polskiego rocka. Współtwórca pierwszego składu Maanam Elektryczny Prysznic, który współtworzył z Markiem Jackowskim i Korą Jackowską, a z którego później wyłonił się Maanam.
  czytaj więcej
 • Lena Romul

  Jedna z najciekawszych osobowości polskiej sceny jazzowej i alternatywnej. Produkuje, komponuje i jest autorką tekstów, doskonale śpiewa, gra na saksofonie i skrzypcach.
  czytaj więcej
 • Piotr Rogucki

  Fanom muzyki znany jako wokalista rockowej formacji COMA , a także solista w wielu projektach scenicznych łączący elementy poezji, rocka i teatru. Fanom telewizji i kina znany z ponad dwudziestu ról na dużym i małym ekranie. Artysta nietuzinkowy obdarzony niezwykłą sceniczną charyzmą.
  czytaj więcej
 • Paulina Przybysz

  Prawie dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo, z którymi wydała w sumie siedem płyt. Laureatka licznych nagród i wyróżnień – m.in. Fryderyków i SuperJedynek. W 2017 roku wydała swój fonograficzny solowy debiut zatytułowany „Chodź Tu”.
  czytaj więcej
 • Łukasz Lach

  Łukasz Lach - wokalista, instrumentalista, kompozytor i producent. Jest liderem grupy L.Stadt poruszającej się na obrzeżach rocka, country, psychodelii i popu. Jako instrumentalista i wokalista koncertował lub nagrywał m.in. z Kasią Lins, Robertem Gawlińskim, T.Love, Melą Koteluk czy Renatą Przemyk.
  czytaj więcej
 • Sławek Uniatowski

  Wokalista, kompozytor, autor tekstów i multiinstrumentalista. Obdarzony nietuzinkowym głosem, którym od kilku lat z powodzeniem czaruje publiczność. W 2018 roku wydał swój pierwszy doceniony przez krytykę i publiczność album „Metamorphosis”.
  czytaj więcej
 • Krystyna Prońko

  Legenda polskiej sceny. Z równą łatwością śpiewa pop jak i standardy jazzowe. Lubi ze sobą mieszać gatunki muzyczne, bo jak mówi „nużące jest śpiewanie ciągle tego samego”. W swym dorobku ma niezaprzeczalne polskie hity - „Deszcz w Cisnej”, „Jesteś lekiem na całe zło" i wiele innych.
  czytaj więcej


TWÓRCY