O trasie koncertowej

„COHEN I KOBIETY” trasa 2020/2021.„Cohen i Kobiety” - koncerty trasy, która jesienią 2018 roku zelektryzowała polską publiczność, będzie można zobaczyć w Warszawie, w 2021 roku. Na jednej scenie wystąpią cudowne kobiety, wspaniałe artystki, a przede wszystkim gwiazdy kilku pokoleń: Anita Lipnicka, Natalia Kukulska, Daria Zawiałow, Grażyna Łobaszewska, Julia Pietrucha, Barbara Wrońska i Matylda Damięcka. Każda z nich w niepowtarzalny sposób zinterpretowała niezapomniane przeboje Leonarda Cohena, legendarnego kanadyjskiego barda i poety

 

Każdy z koncertów „Cohen i Kobiety” to niemal magiczne spotkanie z nastrojową i niepowtarzalną piosenką Leonarda Cohena, który stworzył swój własny, niepodrabialny styl i klimat. Doskonale odnajdują się w nim gwiazdy i wspaniałe wokalistki: Anita LipnickaNatalia KukulskaDaria ZawiałowGrażyna ŁobaszewskaJulia PietruchaBarbara Wrońska i Matylda Damięcka. Każda z nich utworom Cohena daje coś z siebie, co w połączeniu z tekstami w przekładzie Macieja Zembatego i nieoczywistymi aranżacjami Leszka Biolika urzeka już przy pierwszym zetknięciu. Klimatu dopełniają wizualizacje i grafiki Matyldy Damięckiej.

 

Cohen i jego muzyka nie zawiodły mnie absolutnie nigdy, choć artysta powiedział i nagrał w swoim życiu wiele. I choć nie napisze już nic więcej, tym razem przemawia do nas głosem niezwykłych kobiet. „COHEN i KOBIETY”, to spektakl, w którym wybitne polskie artystki zaśpiewają jego utwory, nadając im, być może, dodatkowe, unikalne znaczenia. Dla mnie prywatnie, możliwość aranżowania i produkowania muzyki do tego koncertu to wielki prezent od życia i szansa okazania szacunku oraz niezwykła podróż - mówi Leszek Biolik, aranżer i producent muzyczny trasy koncertowej, od lat uznany kompozytor i muzyk legendarnej Republiki.

 

W nowym pokazywaniu Cohena i jego twórczości dużą rolę odkrywa oprawa muzyczna oraz aranżacje, które przenoszą te utwory w nową przestrzeń, nadają nowego wydźwięku. Teksty, ich duch, pozostaje ten sam. Piosenki Cohena doczekały się wielu interpretacji, śpiewają je artyści na całym świecie. Myślę, że jest to jeden z takich twórców, którego dzieła inspirować będą jeszcze wiele przyszłych pokoleń. Cohen to klasyk po prostu - dodaje Anita Lipnicka.

 

Gdyby sam Cohen mógł tego posłuchać, to pewnie też byłby zachwycony, jak publiczność, która po koncercie owacją na stojąco dziękowała artystom. To dla wielu fanów Cohena i nie tylko, był niezapomniany koncert. Podróż w czasie pełna wzruszeń, nostalgii, ale też zaskoczeń. (…) – pisała w listopadzie 2019 roku Ryszarda Wojciechowska recenzująca koncert w Dzienniku Bałtyckim.

 

„Cohen i Kobiety” to doskonała okazja by jeszcze raz spotkać się z jego muzyką i przebojami taki jak: „In My Secret Life”, „Suzanne” czy „Dance Me To The End Of Love” w niezwykłym towarzystwie kobiet, gwiazd polskiej sceny muzycznej. 


Więcej informacji na stronie cohenikobiety.pl

BILETY

24.11.19 Bydgoszcz Sprzedaż zakończona     info
25.11.19 Gdańsk Sprzedaż zakończona     info
09.12.19 Wrocław Sprzedaż zakończona     info
20.09.20 Szczecin Sprzedaż zakończona     info
10.05.21 Warszawa - KONCERT WYPRZEDANY - NOWA DATA Sprzedaż zakończona     info
10.05.21 Warszawa - KONCERT DODATKOWY - NOWA DATA Sprzedaż zakończona     info
04.12.21 Zabrze NOWA DATA Sprzedaż zakończona     info
ARTYŚCI

TWÓRCY