Dziś mija 81. rocznica urodzin Czesława Niemena

Poprzedni rok upłynął nam pod znakiem rocznicy 80 urodzin Czesława Niemena, dodajmy upłynął niesamowicie szybko. Świętowaliśmy go z niesamowitą grupą artystów koncertu "Niemen Inaczej" - Natalią Niemen, Sławkiem Uniatowskim, Januszem Radkiem, Stanisławem Sojką, Kubą Badachem, Grażyną Łobaszewską, Michałem Szpakiem i Olgą Szomańską. Podczas niemal 20 koncertów w całej Polsce, które oklaskiwała wielotysięczna publiczność, muzycy i soliści pokazali nową często nieco inną stronę ogromnej muzycznej spuścizny, którą pozostawił po sobie Czesław Niemen. Dziś mija 81 rocznica urodzin Mistrza. Pamiętajmy o Niemenie.....

czytaj więcej

„POECI ROCKA” – 15 lutego pierwszy koncert trasy na Torwarze w Warszawie

W niedzielę 15 lutego w Warszawie rozpocznie się trasa koncertowa „Poeci rocka”. Pod tym tytułem kryją się znakomici polscy artyści: Krystyna Prońko, Sławek Uniatowski, John Porter, Paulina Przybysz, Piotr Rogucki, Łukasz Lach i Lena Romul oraz ponadczasowa muzyka rockowych bardów, gigantów scen drugiej połowy XX wieku. W koncercie zabrzmią piosenki m.in. Davida Bowiego, Neila Younga, Boba Dylana, Johna Lennona, Jima Morrisona, Lou Reeda, czy Patti Smith. „Poetów Rocka” przygotowuje muzycznie Leszek Biolik, który odpowiada za sukces trasy „Cohen i Kobiety”, a narracyjnie dziennikarz Marcin Tercjak, który podczas koncertów ze specjalnie zaaranżowanego na scenie radiowego studia przybliży widzom historię piosenek i muzycznych legend. Kolejne koncerty trasy odbędą się w Szczecinie, Katowicach, Poznaniu, Gdyni, Krakowie, Łodzi i Bydgoszczy.

czytaj więcej

Żegnamy naszego Mistrza Romualda Lipko....

Odszedł nasz Mistrz i nasz Przyjaciel, wielki muzyk i wspaniały człowiek - Romuald Lipko, z którym mieliśmy okazję nie raz współpracować i przejechać nie jedną trasę. Wychowaliśmy się na muzyce Budki Suflera, słuchaliśmy z zapartym tchem dzięków które komponował, genialnych piosenek i płyt, które przeszły do historii polskiej muzyki rozrywkowej. To ogromna strata dla nasz wszystkich i całej branży muzycznej…. Rodzinie i bliskim przekazujemy nasze najszczersze kondolencie.

czytaj więcej

Poeci Rocka w NOSPR Katowice. Muzyka bardów na dwóch koncertach!

Duże zainteresowanie koncertem trasy „Poeci Rocka” w sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, zmusiło nas do zorganizowanie jeszcze jednego koncertu. Wszystkich fanów muzyki niezapomnianych rockowych bardów takich jak Bob Dylan, David Bowie czy John Lennon, zapraszamy na dodatkowy koncert, który odbędzie się 28 lutego o godzinie 18.00. Kamienie milowe rocka zaprezentują uznani polscy artyści Krystyna Prońko, Piotr Rogucki, Paulina Przybysz, Sławek Uniatowski i gość specjalny trasy John Porter. Wokalistom towarzyszył będzie zespół Leszka Biolika.

czytaj więcej

Dodatkowy koncert "Cohen i Kobiety" w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie

Miło nam poinformować, że koncert trasy "Cohen i Kobiety" 30 marca 2020 roku w warszawskim Teatrze Roma został WYPRZEDANY. Wychodzą na przeciw oczekiwaniom fanów twórczości Leonarda Cohena uruchomiliśmy sprzedaż dodatkowego koncertu, który odbędzie się w Romie również 30 marca, ale o godzinie 18.00. Zapraszamy serdecznie. Będzie to ostatnia szansa na spotkanie z wyjątkową muzyką kanadyjskiego barda, a także z wspaniałymi wokalistkami i gwiazdami: Anitą Lipnicką, Natalią Kukulską, Darią Zawiałow, Grażyną Łobaszewską, Julią Pietruchą, Barbarą Wrońską i Matyldą Damięcką.

czytaj więcej

Wesołych Świąt i wielu muzycznych wrażeń w Nowym Roku 2020!

Wesołych Świąt i wielu muzycznych wrażeń w Nowym Roku 2020!

czytaj więcej

Music Company po raz czwarty wyprodukuje Sylwestrową Moc Przebojów dla telewizji Polsat

Miło nam poinformować, że Music Company po raz czwarty w historii wyprodukuje dla telewizji Polsat Sylwestrową Moc Przebojów. To dla nas ogromna satysfakcja współpracować z jednym z najlepszych i najważniejszych nadawców w Polsce, który swoją ofertę kieruje do tak ogromnej rzeszy odbiorców. W tym roku w raz z naszymi partnerami: Jakubem Chełstowski - Marszałkiem Województwa Śląskiego i Marcinem Krupą, Prezydentem Miasta Katowice oraz telewizją Polsat zapraszamy na gościnny Stadion Śląski w Chorzowie. W tę wyjątkową ostatnią noc w roku wystąpią m.in. Ronni Ferrari, Daj to głośniej, DJ Bobo, La Bouche, Captain Jack, Sławomir, Michał Szpak, Maciej Maleńczuk, Cleo, Piersi, Feel, Enej, w także wykonawcy nurtu disco polo. Ślązacy Long&Junior, MiG, After Party, Defis, oraz Miły Pan. Sylwestrowa Moc Przebojów 2019 to jeszcze większe niż przed rokiem wyzwanie realizacyjne i telewizyjne. Na Stadionie Śląskim powstanie ogromna scena o całkowitej powierzchni 760 metrów kwadratowych. Szerokość zabudowy scenicznej to 121 metrów a wysokość – 28. Uzupełni ją prawie 760 mkw ekranów ledowych i 1200 urządzeń oświetleniowych – prawie o 1/3 więcej niż podczas ubiegłorocznego sylwestra. Moc nagłośnienia wyniesie 400 kW, a koncert pokaże 16 kamer. Warto dodać, że ciężar sceny to aż 360 ton! Tę gigantyczną transmisję ze Stadionu Śląskiego przygotowuje aż 350 osób. Zapraszamy na Stadion Ślaski i do telewizji Polsat. Start Sylwestrowej Mocy Przebojów o godzinie 20.00.

czytaj więcej

John Porter gościem specjalnym trasy „POECI ROCKA”.

„Poeci rocka” to nowa trasa koncertowa podczas której czeka nas spotkanie z muzyką rockowych gigantów scen drugiej połowy XX wieku. Autorskie interpretacje ponadczasowych piosenek m.in. David’a Bowie, Neil’a Younga, Boba Dylana, Johna Lennona Jim’ego Morrisona, Lou Reed, czy Patti Smith zaprezentują uznani artyści: Krystyna Prońko, Paulina Przybysz, Piotr Rogucki, Sławek Uniatowski i Łukasz Lach. Miło nam poinformować, że ta lista wzbogaci się o jeszcze jednego nietuzinkowego artystę – Johna Portera, który będzie gościem specjalnym trasy. Pierwszy koncert już 15 lutego 2020 roku w Warszawie. Kolejne w lutym, marcu i kwietniu w Szczecinie, Katowicach, Poznaniu, Gdyni, Krakowie, Łodzi i Bydgoszczy.

czytaj więcej

Ostatnie bilety na noworoczny koncert "Niemen inaczej" w Teatrze Roma w Warszawie!

30 grudnia o 20:30 w warszawskim Teatrze Roma rozpocznie się ostatni w tym roku koncert "Niemen inaczej". Na scenie w ponadczasowych piosenkach Czesława Niemena wystąpią Natalia Niemen, Sławek Uniatowski, Janusz, Radek, Stanisław Sojka, Kwartet Rampa oraz gość specjalny Olga Szomańska. W sprzedaży ostatnie bilety zapraszamy!

czytaj więcej

Olga Szomańska gościem specjalnym noworocznego koncertu „Niemen inaczej” w Teatrze Roma w Warszawie!

Rok jubileuszu 80. urodzin Czesława Niemena zakończymy specjalnym koncertem noworocznym „Niemen inaczej” w Warszawie. To będzie ostatnia okazja by przypomnieć sobie ponadczasowe piosenki Czesława Niemena w nowych, intrygujących interpretacjach wybitnych polskich wokalistów: Natalii Niemen, Stanisława Sojki, Janusza Radka, Sławka Uniatowskiego oraz gościa specjalnego Olgi Szomańskiej. Zapraszamy 30 grudnia do Teatru Roma.

czytaj więcej

Dziennik Bałtycki o "Cohen i kobiety": Cohen też pewnie byłby zachwycony

Miło nam poinformować, że Dziennik Bałtycki po koncercie „Cohen i Kobiety” w Gdańsku bardzo pozytywnie go zrecenzował. W materiale zatytułowanym „Cohen też pewnie byłby zachwycony” autorstwa Ryszardy Wojciechowskiej czytamy m in. Gwiazdy kilku pokoleń polskiej piosenki, owacja na stojąco po koncercie, wzruszenia na przemian z zachwytem, tak w skrócie można opisać koncert „Cohen i kobiety” w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Gdyby sam Cohen mógłbym tego posłuchać, to pewnie też byłby zachwycony, jak publiczność, która po koncercie owacją na stojąco dziękowała artystom. To dla wielu fanów Cohena i nie tylko, był niezapomniany koncert. Podróż w czasie pełna wzruszeń, nostalgii, ale też zaskoczeń. (…) Jesteśmy pewni, że podobnych emocji dostarczą widzom kolejne koncerty trasy. Już 9 grudnia Cohen i kobiety” w NFM we Wrocławiu. Kolejne już w marcu 2020 roku w Szczecinie, Zabrzu i Warszawie. Zapraszamy!

czytaj więcej

Nowa trasa koncertowa "Ikony muzyki: Poeci rocka" wiosną 2020 roku. Bilety od dziś w sprzedaży!

Zapowiada się wydarzenie koncertowe wiosny. Nowa trasa "Ikony muzyki: Poeci rocka" to propozycja dla wszystkich tych, którym bliska jest twórczość rockowych gigantów scen drugiej połowy XX wieku. Tym razem polscy cenieni artyści: Krystyna Prońko, Paulina Przybysz, Piotr Rogucki, Sławek Uniatowski i Łukasz Lach oraz wyjątkowi goście specjalni sięgną po ponadczasowe piosenki rockowych bardów takich jak m.in. Bob Dylan, David Bowie, Lou Reed, Neil Young, John Lennon czy Patti Smith. Pierwszy koncert trasy „Poeci rocka” już 15 lutego 2020 roku w Warszawie. Kolejne w lutym, marcu i kwietniu w Szczecinie, Katowicach, Poznaniu, Gdyni, Lublinie, Krakowie, Łodzi i Bydgoszczy. Bilety już w sprzedaży! (w dziale trasy koncertowe poniżej ▼)

czytaj więcej

„Cohen i Kobiety” ostatni koncert w tym roku już 9 grudnia w NFM we Wrocławiu. Bilety wciąż w sprzedaży !

To będzie ostatnia szansa by zobaczyć „Cohen i kobiety” w tym roku. 9 grudnia zapraszamy wielbicieli muzyki i poezji Leonarda Cohena do Wrocławia. Początek koncertu w Narodowym Forum Muzyki o godzinie 20:30.

czytaj więcej

"Cohen i Kobiety", przed nami dwa listopadowe koncerty w Bydgoszczy i Gdańsku

Leonard Cohen to artysta niezwykły, którego popularność przekraczała granice i mury, a muzyka łączyła pokolenia. We wrześniu minęła 85 rocznica jego urodzin, stąd właśnie decyzja o drugiej odsłonie trasy „Cohen i Kobiety”, która jesienią 2018 roku zelektryzowała publiczność podczas wyprzedanych koncertów w Polsce. Już niebawem o sile muzyki i tekstów kanadyjskiego barda w interpretacjach wybitnych wokalistek: Anity Lipnickiej, Natalii Kukulskiej, Grażyny Łobaszewskiej, Julii Pietruchy, Barbary Wrońskiej, Matyldy Damięckiej i Pauliny Przybysz, będą mogli przekonać się mieszkańcy Bydgoszczy i Trójmiasta. „Cohen i Kobiety” to niezwykłe koncerty podczas których można posłuchać klimatycznych piosenek Cohena w interpretacji cenionych polskich wokalistek. Każda z nich daje utworom Cohena coś od siebie, co w połączeniu z tekstami w przekładzie Macieja Zembatego i nieoczywistymi aranżacjami Leszka Biolika urzeka już przy pierwszym zetknięciu. Klimatu koncertu dopełniają wizualizacje i grafiki Matyldy Damięckiej. Dla Anity Lipnickiej Cohen to guru, mistrz słowa i przewodnik po muzycznym świecie jak wyznała w jednym z wywiadów. Tak swoje pierwsze z nim spotkanie wspomina dzisiaj: Pierwszy raz zetknęłam się z jego twórczością gdy miałam niespełna 9 lat! Zobaczyłam w telewizji jego teledysk do piosenki „Dance me to the end of love”, w trakcie programu „Koncert życzeń” czy coś takiego. Byłam totalnie zahipnotyzowana! Nie rozumiałam ani słowa z tekstu piosenki, nie znałam wtedy angielskiego, ale ten głos, ta aura wokół Cohena, to coś pozawerbalnego przemówiło do mnie tak silnie, że płynęły mi łzy po policzkach... Potem poznałam jego wcześniejsze płyty, zaczęłam go odkrywać będąc już w liceum – mówi Anita Lipnicka, a Natalia Kukulska dodaje: Te koncerty mają w sobie niesamowitą moc, również dzięki fantastycznym wokalistkom, ale przede wszystkim za sprawą pięknej muzyki i słów Leonarda Cohena. 23 listopada w hali Łuczniczka w Bydgoszczy i 25 listopada na scenie filharmonii w Gdańsku wspaniałe wokalistki i „kobiety Cohena” – jak zwykle mówią o sobie, wspierał będzie dziesięcioosobowy zespół muzyczny pod kierownictwem byłego muzyka Republiki - Leszka Biolika.

czytaj więcej

"NIEMEN INACZEJ” - KONCERT JUŻ 9 PAŹDZIERNIKA W POLSKIEJ FILHARMONII BAŁTYCKIEJ W GDAŃSKU.

Koncert „Niemen inaczej” powraca do Trójmiasta. Wiosną koncerty trasy w całej Polsce, w tym w Gdyni, oklaskiwała wielotysięczna publiczność. Teraz piosenek Czesława Niemena w nowych interpretacji będzie można posłuchać w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Na scenie wystąpią Natalia Niemen, Janusz Radek, Kwartet Rampa oraz goście specjalni Grażyna Łobaszewska i Michał Szpak. Koncert już 9 października o godzinie 18.30.

czytaj więcej